MyEcoBrush - Szczoteczki bambusowe

Szczoteczki bambusowe

Jak zadbać o piękny i zdrowy uśmiech? Oprócz wyboru dobrej jakości past warto również postawić na odpowiednie szczoteczki, najlepiej wykonane z bambusa, które dostępne w poniższej ofercie sklepu internetowego. Materiał ten jest powszechnie stosowany m.in. w branży kosmetycznej – z niego wyrabia się olejki eteryczne i kosmetyki, w tym maści oraz kremy. Z tej rośliny produkuje się też wiele rzeczy codziennego użytku, np. meble, naczynia czy papier. Miękkie włosie w bambusowej szczoteczce do zębów korzystnie wpłynie na dziąsła (również te podrażnione), skutecznie wyczyści też przestrzenie między zębowe. W czasie produkcji materiał poddawany jest specjalnej obróbce, podczas której powstają cząstki węglowe o działaniu antybakteryjnym. Dostępne w sklepie produkty do higieny jamy ustnej są całkowiecie wolne od BPA, czyli bez zawartości szkodliwego dla zdrowia związku chemicznego, który jest obecny w wielu innych tego typu artykułach. Jakie są jeszcze powody, które sprawiają, że szczoteczka z bambusa będzie doskonałym wyborem?

Bambusowa szczoteczka i korzyści z jej użytkowania

Sprzedawane produkty są w pełni ekologiczne i biogredowalne, bezpieczne dla zdrowia. Co ważne bambus emituje jony ujemne, kationy, które pozytywnie oddziałują na organizm człowieka. Włosie, w które wyposażona jest bambusowa szczoteczka do zębów, wykonano z nylonu, który bardzo szybko się rozkłada. Do tego każde złożone w sklepie zamówienie jest pakowane w przyjazny środowisku karton. 

W trosce o środowisko warto kupować szczoteczki do zębów – bambusowe

Dlaczego ważne jest, aby używać rzeczy z tworzyw jak najbardziej naturalnych? W ich sztucznych odpowiednikach często pojawia się BPA, toksyczny związek chemiczny, który jest szkodliwy dla zdrowia. Znajduje się większości produktów codziennego użytku, można go znaleźć m.in. w opakowaniach do żywności i foliowych workach do gotowania ryżu i kasz. Kontakt z tym związkiem chemicznym zwiększa m.in. ryzyko zachorowania na nowotwór, negatywnie wpływa na pracę układu hormonalnego i tarczycy, zmniejsza płodność, zwiększa prawdopodobieństwo pojawiania się alergii. Z tego powodu, w trosce o swoje zdrowie i środowisko naturalne warto wybierać produkty ekologiczne z tej oferty – bambusowe szczoteczki do zębów.

Naturalne szczoteczki do zębów – abonamentowa usługa regularnej dostawy

Prawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko regularne szczotkowanie uzębienia i korzystanie z dobrej jakości past. Ważna jest też szczoteczka do zębów, która powinna być wymieniana co jakiś czas. Zaleca się, aby robić to mniej więcej co 3 miesiące. Z biegiem czasu na włosiu gromadzą się i rozwijają różne bakterie, dlatego warto o tym pamiętać. W związku z tym w sklepie dostępna jest specjalna oferta. Można kupić szczoteczki z bambusa do zębów w abonamencie, w ramach którego realizowana jest cykliczna dostawa nowych artykułów pod wskazany adres. Produkty sprzedawane są w konkurencyjnych cenach i warto zapoznać się z nimi już teraz. Zdrowie uzębienia zawsze jest najważniejsze, ale korzystając z tej oferty, można również zadbać o ochronę środowiska.